
Zomerreis 2011
Met 80 KBO-leden vertrokken we op 12 juli ’s morgens met 2 bussen.
In Terheijden bij “de Gouden Leeuw” stond de koffie met gebak klaar. Na deze tussenstop ging de reis verder naar Oudenbosch onder begeleiding van een gids. Er waren in het verleden twee internaten in Oudenbosch, een voor meisjes en een voor jongens. Ook was er gedurende een korte periode een seminarie.
In de prachtige basiliek (een verkleinde kopie van de Sint Pieter in Rome) droeg eerst pastoor Spijkers de heilige mis op. Daarna vertelde een gids over de bouw die van 1867 tot 1880 plaatsvond en leidde hij ons rond. In hotel “Tivoli” genoten we van een lekkere lunch.
Achter het hotel ligt het Arboretum, dit is de oude kloostertuin van de congregatie van de broeders van Saint Louis. De tuin wordt nu onderhouden door de stichting Arboretum Oudenbosch. De oude bomen zijn behouden en van de moestuin werd een Aziatische en een Amerikaanse tuin aangelegd. Er staan prachtige bomen, het is de moeite waard om nog eens terug te gaan en de tuin in mei te bezoeken omdat de bomen dan in bloei staan.
De terugreis ging door het land van Altena, door Woudrichem en over een smalle dijk langs de Bergse Maas. Op weg naar huis genoten we in Terheijden nog van een heerlijk diner.
Het was weer een prachtige reis!
